arhīvs

Ieviesīs ilgtermiņa valsts pētījumu programmas modeli

Ministru kabinetā apstiprinātās ilgtermiņa valsts pētījumu programmas mērķis ir attīstīt akadēmiskās pētniecības un pielietojamās zinātnes kompetences inovatīvu un komercializējamu produktu un tehnoloģiju izstrādei ciešā sadarbībā ar Latvijas biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonik…

Ekonomikas ministrija

19. jūnijs, 2024. gads

Eiropas mēroga atzinību saņem sabiedriskās zinātnes platforma

12. jūnijā paziņoti Eiropas Savienības Sabiedriskās zinātnes balvas (European Union Citizen Science Award) saņēmēji 2024. gadā. Pirmo reizi atzinība izteikta arī projektam no Baltijas – LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta sabiedriskās zinātnes digitālajai platformai iesaisties.lv, kas pi…

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts

13. jūnijs, 2024. gads

Aicina iedzīvotājus piedalīties pētījumā par pārtikas izšķērdēšanu

Gada laikā Eiropas Savienībā tiek radīti 58 miljoni tonnu pārtikas atkritumu, kas ir aptuveni 131 kg uz vienu iedzīvotāju. Turklāt vairāk nekā puse pārtikas tiek izšķērdēta mājsaimniecībās. Lai apzinātu šīs problēmas apmērus Latvijā un meklētu tai atbilstošus risinājumus, Latvijas Biozinātņu un teh…

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte

12. jūnijs, 2024. gads

Jūnija personība: Mārcis Auziņš

Prof. Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Eksperimentālās fizikas katedras vadītājs, iepriekš - arī Lāzeru centra vadītājs.  Zinātnieku vidū nereti vērojama pārliecība, ka sabiedrībai vajadzētu interesēties par zinātni, jo tā ir …

Zinātne Latvijai

15. maijs, 2024. gads

Maija personība: Vita Rovīte

Dr. biol. Vita Rovīte, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Molekulārās un funkcionālās genomikas zinātniskās grupas un Latvijas Nacionālās biobankas vadītāja. Molekulārā ģenētika ir Vitas specializācija jau kopš studiju sākuma. Viņa ir saņēmusi atzinību par akromegālijas – reta…

Zinātne Latvijai

29. aprīlis, 2024. gads

Aprīļa personība: Pēteris Lakovskis

Dr. geogr. Pēteris Lakovskis, Agroresursu un ekonomikas institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs un Bioekonomikas nodaļas vadītājs. Zemes resursu izzināšana un pētniecība Latvijai kā mazai valstij ir ļoti svarīga – mēs neesam būtiski klimata pārmaiņu radītāji, taču mums jāprot ar zināšanām…

Zinātne Latvijai

3. aprīlis, 2024. gads

Marta personība: Miķelis Kirpļuks

Ph. D. Miķelis Kirpļuks, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Ķīmijas inženieris galu galā ir tik vien kā pārāk kvalificēts santehniķis. Ķīmijas tehnologa Miķeļa Kirpļuka zinātniskās intereses saistās ar inovatīvu polimēru izstrādi un to ieguvi no atjaunojamām un pā…

Zinātne Latvijai

28. februāris, 2024. gads

Seminārā diskutē par atbildīgas atvērtās zinātnes praksēm

29. janvārī Apvāršņa programmas projekta ROSiE ietvaros notika seminārs "Atbildīgas atvērtās zinātnes prakses". Semināru organizēja LU KPMI sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un UNESCO Latvijas Nacionālo Komisiju. Pasākums pulcēja dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju pār…

LU KPMI

2. februāris, 2024. gads

Februāra personība: Ilze Bargā

Dr. sc. comp. kandidāte Ilze Bargā, satelītdatu analītiķe un satelītdatu pielietojuma programmu izstrādātāja, pētniece, SIA "Baltic Satellite Service" dibinātāja un valdes locekle Ritenis nav jāizgudro ikreiz no jauna – zināšanas nezūd un virza progresu. Zinātnieku un pētnieku darbs ir ie…

Zinātne Latvijai

2. februāris, 2024. gads