video

Februāra personība: Ilze Bargā

Dr. sc. comp. kandidāte Ilze Bargā, satelītdatu analītiķe un satelītdatu pielietojuma programmu izstrādātāja, pētniece, SIA "Baltic Satellite Service" dibinātāja un valdes locekle. Ilzes Bargās pētniecības un darba fokuss ir satelītdati un to praktisks pielietojums lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, pilsētplānošanā un citās jomās. Ilzei ir vairāk nekā 20 gadu pieredze darbā ar ģeogrāfiskajām informācijas sistēmām un to izstrādi.
 

noskaties video

Janvāra personība: Ieva Zemīte

Dr. oec. Ieva Zemīte, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Kultūras un mākslu institūta asociētā profesore un vadošā pētniece, LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgās maģistra studiju programmas "Radošās industrijas un izaugsmes menedžments" direktore. Ievas zinātniskā, akadēmiskā un profesionālā darbība ļauj radošo industriju zinātnei Latvijā attīstīties kā jaunam starpdisciplināras pētniecības virzienam. Viens no Ievas pēdējā laika interesantākajiem pētījumiem saistīts ar radošo industriju nozīmi Latvijas mazpilsētās.

noskaties video

Zinātne Latvijai 2024

Izglītības un zinātnes ministrijas veidotais kalendārs un izstāde “Zinātne Latvijai 2024” jau septīto gadu vēsta par divpadsmit Latvijas zinātniecēm un zinātniekiem: Dr. oec. Ieva Zemīte, Dr. sc. comp. zinātniskā grāda kandidāte Ilze Bargā, Ph. D. Miķelis Kirpļuks, Dr. geogr. Pēteris Lakovskis, Dr. biol. Vita Rovīte, Prof. Mārcis Auziņš, Dr. med. Linda Gailīte, Ph. D. Brigita Dejus, Dr. chem. Jānis Veliks, Dr. sc. ing. Rihards Novickis, Dr. phys. Gints Kučinskis, Dr. sc. ing. Sandra Muižniece-Brasava.

 

 

 

noskaties video

Kādus ieguvumus sabiedrība gūst no zinātnes? Ko varam darīt Latvijā, lai palielinātu zinātnes ietekmi?

Ieklausies V Pasaules latviešu zinātnieku kongresa "Zinātne Latvijai" viedokļos par to, kādus ieguvumus sabiedrība gūst no zinātnes, ko varam darīt Latvijā, lai palielinātu zinātnes ietekmi? Savā pieredzē dalās: Prof. Daiena Hiksa (Diana Hicks), Dr. Glenda Kruss (Glenda Kruss), Prof. Jūlija Melkers (Julia Melkers), Dr. Agrita Kiopa un Dr. Alvis Brāzma.

 

noskaties video

V Pasaules latviešu zinātnieku kongress "Zinātne Latvijai"

Kongress ir tikšanās vieta tiem, kuriem sirds deg par Latviju un Latvijas zinātni!  2023. gada 27.–29. jūnijā radījām zinātnes svētkus un godinājām mūsu zinātnieku sasniegumus. Raudzījāmies nākotnē, lai iezīmētu iespējamos scenārijus tam, kā zinātnei stāties pretī Latvijas un globālajiem izaicinājumiem. Kongresā trīs dienu laikā pulcējās kopā vairāk kā 1 300 dalībnieku gan klātienē, gan attālināti.

 

 

noskaties video

Latvijas zinātnieki īsumā par IKT

Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) ir nozīmīga Latvijas eksporta nozare un turpina strauji augt. Vadošo IKT uzņēmumu iekšējais P&A kapacitātes pieaugums un plašā sadarbība ar pētniecības iestādēm sola lielu disciplīnas potenciālu Latvijā. 

noskaties video

Ledājos apslēptais: Kristaps Lamsters & Jānis Karušs

Sapnis nokļūt Antarktīdā un pētīt tur esošos ledājus. Miljoniem gadu sena pagātne, kas apslēpta ledājos. Kas ir ledāju reljefa formas? Vai ledāji ir jau izpētīti un vai ir sniegs, uz kura vēl neviens nav spēris savu soli? Kā zinātniskajā darbā palīdz droni? Vai zemledāja ezeri slēpj gadsimtiem senus vīrusus un dažādas dzīvības formas?

noskaties video