researchLatvia
zinātnes nozares
dabaszinātnes
Jauni apvāršņi dabas un dzīvības pētniecībā
Paragraphs

Jauni apvāršņi dabas un dzīvības pētniecībā

Ar spēcīgākajām institūcijām, iespaidīgiem sasniegumiem un ilgtermiņā daudzsološu inovāciju potenciālu dabaszinātnes ieņem centrālo vietu zinātnē Latvijā. Ievērojamu zinātnisko izcilību parāda katra dabaszinātņu nozare no fizikas līdz bioloģijai. Latvijas zinātnieku pētījumu mērogs plešas no kvantu daļiņām līdz zemes dzīlēm.
Dabaszinātņu atklājumi paplašina fiziskās pasaules apvāršņus, sasaistot tās dažādās izpausmju sfēras un liekot pamatus vēl nebijušu parādību radīšanai. Šodienas pētījumu ietekme bieži vien stiepjas desmit, divdesmit gadu un pat tālākā nākotnē.
Iespējas fundamentāli pārveidot realitāti un ietekmēt nākotni iemiesojas augsti motivētajos pētniekos, disciplīnā un sabiedrības atbalstā, kā arī daudzsološu studentu intereses pieaugumā.
Šī joma var lepoties gan ar pieredzējušiem ekspertiem, gan talantīgiiem jaunajiem zinātniekiem. Kad viņu entuziasmu apvieno ar izpausmes iespējām mūsdienīgi aprīkotajās laboratorijās un pasaules mēroga projektos, rodas zinātniskās izcilības pieaugums un līderi, kas sniedz pienesumu jaunu zināšanu radīšanā.