researchLatvia

Izglītības un zinātnes ministrijas komunikācijas platforma, kas izveidota ar mērķi veicināt Latvijas zinātnes izcilību

Zinātne Latvijai 2024

Harizmātiskas personības un viņu sasniegumi

noskaties video

Maija personība

Dr. biol. Vita Rovīte, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Molekulārās un funkcionālās genomikas zinātniskās grupas un Latvijas Nacionālās biobankas vadītāja

noskaties video
  • 1 no

pētniecība Latvijā

īsumā

Latvija ir zaļa, droša un gudra valsts Ziemeļeiropā, Baltijas jūras austrumu piekrastē.

uzzini vairāk

kāpēc Latvija

Pētniecība Latvijā ir daļa no Eiropas Pētniecības telpas. 

uzzini vairāk

misija

Ceļvedis Latvijas zinātnē no atraktīviem pasākumiem līdz sadarbības iespējām.

uzzini vairāk

jaunākās ziņas

Maija personība: Vita Rovīte

Dr. biol. Vita Rovīte, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Molekulārās un funkcionālās genomikas zinātniskās grupas un Latvijas Nacionālās biobankas vadītāja. Molekulārā ģenētika ir Vitas specializācija jau kopš studiju sākuma. Viņa ir saņēmusi atzinību par akromegālijas – reta…

Zinātne Latvijai

29. aprīlis, 2024. gads

Aprīļa personība: Pēteris Lakovskis

Dr. geogr. Pēteris Lakovskis, Agroresursu un ekonomikas institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs un Bioekonomikas nodaļas vadītājs. Zemes resursu izzināšana un pētniecība Latvijai kā mazai valstij ir ļoti svarīga – mēs neesam būtiski klimata pārmaiņu radītāji, taču mums jāprot ar zināšanām…

Zinātne Latvijai

3. aprīlis, 2024. gads

Marta personība: Miķelis Kirpļuks

Ph. D. Miķelis Kirpļuks, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Ķīmijas inženieris galu galā ir tik vien kā pārāk kvalificēts santehniķis. Ķīmijas tehnologa Miķeļa Kirpļuka zinātniskās intereses saistās ar inovatīvu polimēru izstrādi un to ieguvi no atjaunojamām un pā…

Zinātne Latvijai

28. februāris, 2024. gads

Februāra personība: Ilze Bargā

Dr. sc. comp. kandidāte Ilze Bargā, satelītdatu analītiķe un satelītdatu pielietojuma programmu izstrādātāja, pētniece, SIA "Baltic Satellite Service" dibinātāja un valdes locekle Ritenis nav jāizgudro ikreiz no jauna – zināšanas nezūd un virza progresu. Zinātnieku un pētnieku darbs ir ie…

Zinātne Latvijai

2. februāris, 2024. gads

Seminārā diskutē par atbildīgas atvērtās zinātnes praksēm

29. janvārī Apvāršņa programmas projekta ROSiE ietvaros notika seminārs "Atbildīgas atvērtās zinātnes prakses". Semināru organizēja LU KPMI sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un UNESCO Latvijas Nacionālo Komisiju. Pasākums pulcēja dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju pār…

LU KPMI

2. februāris, 2024. gads

Forumā diskutē par to, kā pētniekiem tikt pie "reālās dzīves" datiem

Lai veicinātu izpratni un sadarbību starp datu turētājiem, pētniekiem, inovāciju radītājiem un politikas veidotājiem, kā arī apzinātu šķēršļus, kas traucē pētniekiem izmantot uzņēmumu un iestāžu datus, 2023. gada 19. oktobrī starptautiskā tehnoloģiju foruma "5G Techritory" ietvaros norisinājās Izgl…

Izglītības un zinātnes ministrija

25. oktobris, 2023. gads

Janvāra personība: Ieva Zemīte

Dr. oec. Ieva Zemīte, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Kultūras un mākslu institūta asociētā profesore un vadošā pētniece, LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgās maģistra studiju programmas "Radošās industrijas un izaugsmes menedžments" direktore Lai izdotos, radošajai personībai …

Zinātne Latvijai

16. janvāris, 2024. gads

Latvija kļūst par EMBL 29. pilntiesīgo dalībvalsti

Latvija kā EMBL 29. pilntiesīgā dalībvalsts pievienojas pēc trīs gadu perioda kā potenciālā dalībvalsts, kura laikā būtiski paplašinājās EMBL un Latvijas pētnieku sadarbība. Latvijas dzīvības zinātņu kopiena gūs labumu no paplašinātas piekļuves Eiropas vadošajiem pētījumiem, pakalpojumiem un apm…

Eiropas Molekulārās bioloģijas laboratorija

10. janvāris, 2024. gads

Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts" atklāts Izglītības un zinātnes ministrijas veidotais kalendārs un izstāde "Zinātne Latvijai 2024"

2024. gada 8. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā "Zirgu pasts" notika kalendāra un izstādes "Zinātne Latvijai 2024" atklāšana. Kalendārs un izstāde vēsta par 12 Latvijas pētniekiem un pētniecēm no dažādām paaudzēm, zinātnes nozarēm un zinātniskajām institūcijām. Izglītības un…

Izglītības un zinātnes ministrija

9. janvāris, 2024. gads

Kosmosa nozare Latvijai sniedz iespēju attīstīt konkurētspējīgus eksporta pakalpojumus

Kosmosa  nozare ir viena no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) politijas jomām, kas paredz politikas izstrādāšanu un īstenošanu. Latvija jau trīs gadus ir Eiropas Kosmosa aģentūras asociētā dalībvalsts. Viens no IZM izvirzītajiem mērķiem, pievienojoties organizācijai, ir Latvijas kosmosa…

Izglītības un zinātnes ministrija

24. oktobris, 2023. gads

notikumi

Izstāde

Izstāde "Zinātne Latvijai 2024" modes un izklaides centrā "Riga Plaza"

01.05.2024

Visu dienu

Rīga

video

Maija personība: Vita Rovīte

 

Dr. biol. Vita Rovīte - Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Molekulārās un funkcionālās genomikas zinātniskās grupas un Latvijas Nacionālās biobankas vadītāja. Molekulārā ģenētika ir Vitas specializācija jau kopš studiju sākuma. Viņa ir saņēmusi atzinību par akromegālijas – retas endokrīnas patoloģijas – izpēti, ko izraisa labdabīgs hipofīzes audzējs, pārproducējot augšanas hormonu (GH), veicinot dažādas blakus slimības un kļūstot par cēloni paaugstinātai mirstībai. 
noskaties video

Aprīļa personība: Pēteris Lakovskis

Dr. geogr. Pēteris Lakovskis Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Zinātniskās padomes priekšsēdētājs un Bioekonomikas nodaļas vadītājs.

Pēteris jau astoņus gadus aktīvi iesaistās AREI zinātniskās darbības pārvaldībā un šobrīd vada Latvijai nozīmīgu valsts pētījumu programmas projektu “Ilgtspējīga zemes resursu un ainavu pārvaldība: izaicinājumu novērtējums, metodoloģiskie risinājumi un priekšlikumi”, kurā tiek veidots interaktīvs digitālais ainavu atlants un izstrādāti visaptveroši alternatīvi scenāriji un ieteikumi attiecībā uz zemes resursu izmantošanas efektivitāti un ilgtspēju.

noskaties video

Marta personība: Miķelis Kirpļuks

Ph. D. Miķelis Kirpļuks, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks. Ķīmijas tehnologa Miķeļa Kirpļuka zinātniskās intereses saistās ar inovatīvu polimēru izstrādi un to ieguvi no atjaunojamām un pārstrādājamām izejvielām, naftas pārstrādes produktus aizstājot ar videi draudzīgākām alternatīvām. Viņš veiksmīgi piesaistījis vairākus Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektus, Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Eiropas pētniecības telpas tīklu projektus.

noskaties video

fakti un skaitļi

piesakies jaunumiem

#researchLatvia informatīvais izdevums, lai iedvesmotu ikvienu ar pētniecības jaunumiem, sadarbības iespējām, izciliem rakstiem un daudz ko citu