Janvāra personība: Toms Rostoks

Dr. sc. pol. Toms Rostoks, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas  Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors, asociētais profesors 

noskaties video

Zinātne Latvijai 2025

Harizmātiskas personības un viņu sasniegumi

noskaties video

Iepazīsti Latvijas zinātni portālā “researchLatvia”

Zināšanas rada, pārsteidz un virza!

uzzini vairāk
  • 1 no

pētniecība Latvijā

īsumā

Mēs veidojam stabilu un spēcīgu nacionālo zinātnes vidi, ļaujot rasties starptautiskām un publiskām-privātām partnerībām.

uzzini vairāk

kāpēc Latvija

Latvijas zinātnes politika tiek izstrādāta tā, lai radītu maksimāli daudz iespēju gan zinātnes un izglītības sistēmā, gan biznesa vidē.

uzzini vairāk

misija

Mēs ticam, ka zināšanu kultūra rada vislabākās iespējas spēcīgas pilsoniskās sabiedrības radīšanai un uzturēšanai pasaulē.

uzzini vairāk

jaunākās ziņas

zinātne

Inovāciju granti studējošajiem – ieguldījums jaunradē un Latvijas nākotnē 

Latvijas augstskolās tiek uzsākta Eiropas Savienības fondu atbalstītā programma "Inovāciju granti studentiem", kas studējošajiem pavērs iespēju attīstīt savas inovāciju prasmes un īstenot radošas pētniecības idejas ar praktisku pielietojumu. Programma tiks īstenota līdz 2029. gadam, un tā stiprinās…

Izglītības un zinātnes ministrija

4. februāris, 2025. gads

zinātne

Attīstot Latvijas pētniecības infrastruktūru, ieguldīs 35,8 miljonus eiro zinātnes izcilības veicināšanā  

Lai veicinātu inovācijas un stiprinātu Latvijas zinātnisko institūciju kapacitāti, valdība otrdien, 4. februārī, apstiprinājusi pētniecības programmu 35,8 miljonu eiro publiskā finansējuma apmērā. Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātā iniciatīva līdz 2029. gada beigām sekmēs Latvijas zinātnes…

Izglītības un zinātnes ministrija

4. februāris, 2025. gads

tehnoloģijas

Latvijā izveidos nacionālo mikroshēmu kompetences centru 

Otrdien, 4. februārī, Latvijas valdība ir apstiprinājusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos grozījumus, kas paredz nacionālā mikroshēmu kompetences centra izveidi Latvijā. Publiskais līdzfinansējums līdz 744 704 eiro apmērā četru gadu periodā nodrošinās Latvijas dalību "Apvārsnis …

Izglītības un zinātnes ministrija

4. februāris, 2025. gads

kosmoss

Latvija piedalās ANO Kosmosa komitejas sesijā Vīnē

No 3. līdz 14. februārim Vīnē, Austrijā, norisinās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Kosmosa miermīlīgas izmantošanas komitejas 62. sesija. Pirmajā norises dienā šajā sesijā ar ziņojumu piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju depar…

researchLatvia

4. februāris, 2025. gads

zinātne

Pilotprojekta ietvaros Latvijas Universitātē tiks realizētas 11 nozīmīgas pētniecības iniciatīvas

Latvijas Universitāte (LU) uzsāk LU Attīstības programmas ar lielu ietekmi programmu. Tās pilotprojekta ietvaros vēl šogad Universitātē tiks realizētas 11 nozīmīgas pētniecības iniciatīvas, kuru mērķis ir risināt globāli un Latvijai aktuālus izaicinājumus. Attīstības programma ir radītas, la…

Latvijas Universitāte

4. februāris, 2025. gads

personība

LNAA studējošajiem un mācībspēkiem apskatāma ceļojošā izstāde “Zinātne Latvijai 2025”

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotā ceļojošā izstāde “Zinātne Latvijai 2025” sniedz unikālu iespēju iepazīt 12 Latvijas zinātnes izcilības un viņu ieguldījumu sabiedrības un pētniecības attīstībā. No 3. līdz 26. februārim šī daudzveidīgā ekspozīcija būs apskatāma Latvijas Nacionālās ai…

researchLatvia

3. februāris, 2025. gads

zinātne granti

Ilgspīdošu materiālu izpētes iespējas Latvijas Universitātē konkurē pasaules līmenī

Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta (CFI) Spektroskopijas laboratorijas Lexsygresearch TL/OSL analizators papildināts ar Peltjē dzesēšanas elementu, kas ļāvis iegūt būtiskus zinātniskos rezultātus ilgspīdošu materiālu pētījumos. Šī iekārta ir ļāvusi strauji attīstīt va…

LU Cietvielu institūts

3. februāris, 2025. gads

dabaszinātnes

Jelgavā izveidota polimēru testēšanas laboratorija

Atkritumu daudzums ir globāla problēma, kas skar arī Latviju. Lai veicinātu videi draudzīgāku materiālu izmantošanu iepakojuma ražošanā, Jelgavā darbu uzsākusi specializēta polimēru testēšanas laboratorija. Iepakojuma testēšana notiek ar trīs metodēm ar mērķi veicināt ilgtspējīgu iepakojuma pārstrā…

Ilze Daukante-Sterģe, Igors Štolcs, Zemgales Reģionālā televīzija

31. janvāris, 2025. gads

medicīna zinātne

Bērnu slimnīcā atklāts Precīzijas medicīnas centrs pediatrijā

2025. gada 29. janvārī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) svinīgi tika atklāts pētniecības Izcilības centrs – Precīzijas medicīnas centrs pediatrijā (PMPC), kas ir nozīmīgs solis Latvijas veselības aprūpes attīstībā. Jaunā pētniecības Izcilības centra misija ir attīstīt precīzijas medic…

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

30. janvāris, 2025. gads

granti pētījumi

Pētniekiem pieejami 12,8 miljoni inovatīvu biomedicīnas un fotonikas tehnoloģiju izstrādei

Biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu, elektronikas, elektrotehnikas, tehnoloģiju un inženiersistēmu pētniecības un inovāciju projektiem līdz 2026. gada beigām būs pieejams valsts budžeta finansējums 12,8 miljonu eiro apmērā. To nodrošinās Valsts pētījumu progr…

Renāte Franke, "BioPhoT" komunikācijas vadītāja

29. janvāris, 2025. gads

notikumi

Izstāde

Izstāde "Trešā atmoda un folkloras kustība: spēki un notikumi"

30.10.2024

Visu dienu

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Izstāde

LNAA ceļojošā izstāde "Zinātne Latvijai 2025"

03.02.2025

Visu dienu

Ezermalas iela 8b, Rīga

Pasākums klātienē

Pasākums uzņēmējiem "Sadarbības iespējas ar RTU"

05.02.2025

Plkst. 14:00

RTU Zinātnes un inovāciju centrs

Pasākums tiešsaistē

Starptautiskā diena sievietēm un meitenēm zinātnē

11.02.2025

Plkst. 14:00

Zoom

video

Februāra personība: Toms Rostoks

Dr. sc. pol. Toms Rostoks, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (LNAA) Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors, asociētais profesors.

Jaunākās akadēmiskās publikācijas un pētījumi ir saistīti ar NATO īstenotajiem atturēšanas pasākumiem Baltijas reģionā, valstu nodomu izpēti, izmaiņām Latvijas drošības un aizsardzības politikā kopš 2014. gada un Latvijas sabiedrības uzskatiem par valsts drošībai un aizsardzībai nozīmīgiem jautājumiem.

noskaties video

Janvāra personība: Diāna Zandberga

Dr. art. Diāna Zandberga, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas  Latvijas mākslas augstskolu kopīgās profesionālā doktora studiju programmas mākslās direktore, pianiste. 

Pētījumi par māksliniecisko pētniecību, klaviermūziku un horeomuzikālām performancēm. Piedalījusies starptautiskās mākslinieciskās pētniecības konferencēs, koncerti un lekcijas par māksliniecisko pētniecību prezentēti starptautiskā mērogā.

noskaties video

Zinātne Latvijai 2025

Citai citu papildinot, kalendārs “Zinātne Latvijai 2025” apvieno 12 Latvijas vadošās zinātniskās institūcijas. To izcilie sasniegumi pētniecībā apliecina mūsu valsts nozīmīgo lomu kā Eiropas Pētniecības telpā, tā arī pasaules zinātnes arēnā. 12 zinātnes personības – sešas pētnieces un seši pētnieki – ar savu unikālo pētniecisko darbu sniedz ieguldījumu starpdisciplināru nacionāla un pasaules līmeņa zinātnes centru attīstībā. Lai Gaismas pils, Latvijas zinātnes, mākslu un kultūras, kā arī lietišķo zinātņu universitāšu un augstskolu sniegums turpina mūs visus iedvesmot – meklēt, radīt un augt! 

noskaties video

fakti un skaitļi

piesakies jaunumiem

#researchLatvia informatīvais izdevums, lai iedvesmotu ikvienu ar pētniecības jaunumiem, sadarbības iespējām, izciliem rakstiem un daudz ko citu