Aprīļa personība: Artūrs Škute

 

Dr. biol. Artūrs Škute, Daugavpils Universitātes  Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta profesors.

noskaties video

Konference “Big Data from Space 2025”

 

Rudenī Latvijā notiks nozīmīga starptautiskā konference veltīta lielajiem datiem no kosmosa

uzzini vairāk

Zinātne Latvijai 2025

Harizmātiskas personības un viņu sasniegumi

noskaties video

Iepazīsti Latvijas zinātni portālā “researchLatvia”

Zināšanas rada, pārsteidz un virza!

uzzini vairāk
  • 1 no

pētniecība Latvijā

īsumā

Mēs veidojam stabilu un spēcīgu nacionālo zinātnes vidi, ļaujot rasties starptautiskām un publiskām-privātām partnerībām.

uzzini vairāk

kāpēc Latvija

Latvijas zinātnes politika tiek izstrādāta tā, lai radītu maksimāli daudz iespēju gan zinātnes un izglītības sistēmā, gan biznesa vidē.

uzzini vairāk

misija

Mēs ticam, ka zināšanu kultūra rada vislabākās iespējas spēcīgas pilsoniskās sabiedrības radīšanai un uzturēšanai pasaulē.

uzzini vairāk

jaunākās ziņas

tehnoloģijas medicīna

Mākslīgais intelekts insulta diagnostikā uzrāda 93% precizitāti

Latvijas mākslīgā intelekta risinājumu izstrādātāja “Apply” sadarbībā ar radiologiem – asoc. Prof. Kārli Kupču un Dr. Andri Veisu – radītais risinājums “Sinapse” Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) insulta vienībai palīdz atpazīt išēmisko insultu ar 93% efektivitāti. Tādējādi š…

Labs of Latvia

15. aprīlis, 2025. gads

kvantu tehnoloģijas

A. Ambainis: Vai esam gatavi jaunajiem kiberdraudiem kvantu laikmetā?

Mūsu dzīve ir cieši saistīta ar digitālajām tehnoloģijām – sākot no internetbankas un veselības datu glabāšanas līdz pat valsts drošības sistēmām. Taču straujiem soļiem tuvojas kvantu skaitļošanas laikmets, kas sola gan revolūciju tehnoloģiju pasaulē, gan arī nopietnus kiberdrošības izaicinājumus, …

Labs of Latvia

15. aprīlis, 2025. gads

dabaszinātnes

Aprīļa personība Artūrs Škute: ar rūpēm par Latvijas bioloģiskajiem resursiem 

Ūdens resursu aizsardzība un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana kļūst arvien aktuālāka gan zinātniekiem, gan sabiedrībai. Nozīmīgu ieguldījumu šajā jomā sniedz Daugavpils Universitātes (DU) profesors Dr. biol. Artūrs Škute, kurš jau vairāk nekā trīsdesmit gadus veltījis pētniecībai, akadēmiskaja…

research Latvia

14. aprīlis, 2025. gads

kosmoss

Skolotājiem Latvijā iespējams piedalīties Eiropas Kosmosa aģentūras tiešsaistes konferencē

Jau šobrīd atvērta reģistrācija Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) tiešsaistes konferencei “Māci, izmantojot kosmosa nozari” (Teach with Space), kas notiks 2025. gada 9. un 10. jūlijā. Konferencē piedalīties var arī skolotāji no Latvijas, un tā ir pilnīgi bez maksas. Konferences ietvaros apmekl…

Eiropas Kosmosa aģentūra

11. aprīlis, 2025. gads

finansējums zinātne

BioPhoT aicina zinātniekus pieteikties pirmajam inovāciju projektu konkursam

Valsts Pētījumu programmas projekts BioPhoT paredz ilgtermiņa starpdisciplināras pētniecības un inovāciju platformas izveidošanu, kas līdz 2032. gadam īstenos pētniecības un inovāciju projektus: viedās specializācijas stratēģijas jomā – biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas un …

Latvijas Organiskās sintēzes institūts

11. aprīlis, 2025. gads

tehnoloģijas

Aizsardzības industrijas hakatons «EUDIS Defence Hackathon 2025»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC) līdz 5. maijam aicina pieteikties dalībai aizsardzības industrijas hakatonā «EUDIS Defence Hackathon 2025», kas norisināsies no 9. līdz 11. maijam RTU Rēzeknes akadēmijā. Hakatona mērķis ir veicināt inovāciju attīstību aizsardzī…

Rīgas Tehniskās universitāte

10. aprīlis, 2025. gads

zinātnes politika

Darbseminārs “Akadēmiskā personāla prakses kopienas izveide Latvijā”

Augstākās izglītības,  zinātnisko institūciju pārstāvji tiek aicināti 2025. gada 29. aprīlī plkst. 9.00 Kalnciema Kvartālā, Rīgā tikties darbseminārā  “Akadēmiskā personāla prakses kopienas izveide Latvijā”. Lūdzu, reģistrējieties līdz šā gada 22. aprīlim šeit: SAITE Akadēmi…

Izglītības un zinātnes ministrija

10. aprīlis, 2025. gads

zinātne tehnoloģijas

Kaulu implanti no koka. Latvijas pētnieki meklē alternatīvu titānam

Latvijas pētnieki plāno izstrādāt kaulu implantus no koka. Līdz šim šajā jomā nepārspēts ir titāns. Tomēr metāla implantam ir trūkumi – tas var veicināt atkārtotus lūzumus un arī rada neērtības pacientiem. Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) inovatīvajā projektā sadarbojas ar Latvijas Valsts koksnes …

Viktors Demidovs | Latvijas Radio

9. aprīlis, 2025. gads

zinātne

Izsludināts pirmais “BioPhoT” pētniecības un inovāciju projektu konkurss – pieejami 6 miljoni eiro

Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) sadarbībā ar Latvijas vadošajām zinātniskajām institūcijām izsludina pirmo pētniecības un inovāciju projektu (PIP) konkursu platformas “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” (“BioPhoT”) ietvaros. Pieteikumu iesnieg…

Latvijas Universitāte

9. aprīlis, 2025. gads

medicīna zinātne

Sporta un uztura pētnieki pēta fiziskas slodzes labvēlīgo ietekmi uz krūts vēža šūnām

Sporta un uztura pētnieki pēta fiziskas slodzes labvēlīgo ietekmi uz krūts vēža šūnām. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) laboratorijā brīvprātīgajām vēža pacientēm un arī veselām sievietēm veic slodzes testus, lai noteiktu to ietekmi uz dzīves kvalitāti onkoloģiskās slimības laikā. Pētījumu rezult…

Sintija Ambote | Latvijas Radio

8. aprīlis, 2025. gads

notikumi

Izstāde

DU ceļojošā izstāde "Zinātne Latvijai 2025"

02.04.2025

Visu dienu

Parādes iela 1, Daugavpils

Praktiskais seminārs

Darbseminārs “Akadēmiskā personāla prakses kopienas izveide Latvijā”

29.04.2025

Plkst. 09:00

Kalnciema Kvartāls

Pasākums klātienē

BISC-E studentu konkursa Nacionālais fināls

08.05.2025

Visu dienu

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts

Konference

21. Starptautiskā zinātniskā konference par optikas un komunikāciju attīstību "DOC 2025"! 

08.05.2025

Visu dienu

LU Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, Rīga

video

Aprīļa personība: Artūrs Škute

Dr. biol. Artūrs Škute ir Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta profesors.

Kā profesors savu zinātnisko darbību veltījis ūdens bioloģisko resursu saglabāšanas un ilgtspējīgas izmantošanas pētniecībai. A. Škute lasa lekcijas ekoloģijā, hidrobioloģijā un akvakultūrā visos studiju līmeņos. 

noskaties video

Marta personība: Renāte Ranka

Dr. biol. Renāte Ranka ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes tenūrprofesore, RSU Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece.

Zinātnieces galvenais pētījumu virziens ir farmakoģenētika. Tenūrprofesore ar komandu aktīvi veic nozīmīgus pētījumus, lai noskaidrotu, kā cilvēka genoma variācijas ietekmē reakciju uz zālēm un terapijas efektivitāti. Pētījumu galvenais mērķis ir noteikt ģenētisko modeli, kas varētu paredzēt konkrētu zāļu reakciju noteiktā pacientu grupā, lai varētu piemērot katram pacientam atbilstošāko medikamentu.

noskaties video

Februāra personība: Toms Rostoks

Dr. sc. pol. Toms Rostoks, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (LNAA) Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors, asociētais profesors.

Jaunākās akadēmiskās publikācijas un pētījumi ir saistīti ar NATO īstenotajiem atturēšanas pasākumiem Baltijas reģionā, valstu nodomu izpēti, izmaiņām Latvijas drošības un aizsardzības politikā kopš 2014. gada un Latvijas sabiedrības uzskatiem par valsts drošībai un aizsardzībai nozīmīgiem jautājumiem.

noskaties video

fakti un skaitļi

piesakies jaunumiem

#researchLatvia informatīvais izdevums, lai iedvesmotu ikvienu ar pētniecības jaunumiem, sadarbības iespējām, izciliem rakstiem un daudz ko citu