Atvērta pieteikšanās Eiropas Kosmosa aģentūras Jauno absolventu programmā

Author
researchLatvia / Eiropas Kosmosa aģentūra

5. februāris, 2025. gads

kosmoss iespēja

Līdz pat februāra beigām iespējams pieteikties Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Jauno absolventu programmā! Pateicoties Latvijas asociētās dalībvalsts statusam, šāda iespēja atvērta arī Latvijas maģistra studiju programmu absolventiem, kuri interesējas par inženierzinātnēm, zinātni, informāciju tehnoloģijām vai uzņēmējdarbību.

EKA Jauno absolventu programma ir paredzēta pēdējā gada maģistra studiju studentiem vai tiem, kuri nesen pabeiguši maģistrantūru inženierzinātņu, zinātņu, IT vai uzņēmējdarbības jomā.

Programmas ietvaros absolventi varēs piedalīties mūsdienīgos projektos kopā ar Eiropas vadošajiem zinātniekiem, inženieriem un kosmosa speciālistiem. Programma ilgst vienu gadu ar iespēju to pagarināt vēl par vienu gadu. Šī ir neatsverama iespēja nokļūt tur, kur notiek aktuālā kosmosa pētniecība Eiropā.

Programmas ietvaros tās dalībnieki kļūs par daļu no daudzveidīgas un atbalstošas starptautiskas komandas, kuru vieno viena kopīga misija: mierīga kosmosa izpēte un izmantošana cilvēces labā. Izmantojiet iespēju un kļūstiet par daļu no kosmosa izpētes nākotnes!

Paver acis kosmosam.png

Lai pieteiktos programmā, vispirms ir jāiepazīstas ar EKA Jauno absolventu programmas piedāvātajām vakancēm. Potenciālajiem dalībniekiem jāizvēlas tā nozare, kas viņu visvairāk interesē un kas vislabāk atbilst viņu akadēmiskajai pieredzei. Kopš 2024. gada katrs kandidāts var iesniegt līdz pat trīs pieteikumiem, tāpēc noteikti ir vērts izpētīt visas piedāvātās iespējas, lai pārliecinātos, ka neesat palaiduši garām to, kura būtu vispiemērotākā. Vispirms ir jāreģistrējas sistēmā un jāizveido savs kandidāta profils, pievienojot savu CV un motivācijas vēstuli. Jāņem vērā, ka studijām ir jābūt pabeigtām brīdī, kad sāksies stažēšanās. Maģistra diploms būs jāiesniedz ne vēlāk kā trīs mēnešus pēc sadarbības uzsākšanas ar EKA. Papildus tam, kandidātam jābūt EKA dalībvalsts vai asociētās dalībvalsts pilsonim, kāda ir Latvija.

Absolventu programmas ietvaros dalībnieki iegūs:
  • Unikālu profesionālo pieredzi, esot daļai no zinātnieku, inženieru un biznesa profesionāļu komandas no visas Eiropas, kas kopīgi strādā iedvesmojošos kosmosa projektos starptautiskā vidē.
  • Plašu pieredzi, kas var atvērt durvis uz ilgtermiņa karjeru Eiropas kosmosa nozarē.
  • Viena gada līgumi (ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu gadu) ar 2,5 apmaksātām atvaļinājuma dienām katru mēnesi.
  • Izcilus darba apstākļus, tostarp mēnešalgu, kas nav aplikta ar ienākuma nodokli EKA dalībvalstīs.
  • Ceļa izdevumu kompensāciju līguma sākumā un beigās.
  • Pabalstu izdevumiem, ja pārvācaties no citas valsts.
  • Iespēju izmantot EKA sociālās apdrošināšanas sistēmu.

Aicinām izmantot iespēju piedalīties divos informatīvos semināros, kuros uzzināsiet vairāk par absolventu programmu. Šie semināri ir bezmaksas, pieejami visiem interesentiem un tie notiks tiešsaistē. 5. februārī plkst. 13.00 notiks informatīvs seminārs, kurā tiks paskaidrots par dažādām programmām, kas pieejamas EKA, visvairāk apskatot tieši absolventu programmu. 12. februārī bijusī EKA pētniece Megija Lū (Maggie Lieu), kopā ar pašreizējiem absolventu programmas dalībniekiem, pastāstīs par to, kādos EKA projektos viņi ir piedalījušies un kāda ir bijusi viņu pieredze ar pieteikšanās procesu.

Pirmā atlases kārta un intervijas ar izvēlētajiem kandidātiem notiks jau no 2025. gada marta līdz maijam, un lēmums tiks pieņemts 2025. gada jūnijā. Darba uzsākšanas datums tiks saskaņots starp EKA un kandidātu, un parasti tas notiek septembrī vai oktobrī.

Vairāk informācijas par EKA absolventu programmu atradīsiet aģentūras tīmekļvietnē. Vairāk informācijas par Latvijas kosmosa nozari savukārt atradīsiet “Latvia Space” portālā.

saistītie raksti

kosmoss

Latvija piedalās ANO Kosmosa komitejas sesijā Vīnē

No 3. līdz 14. februārim Vīnē, Austrijā, norisinās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Kosmosa miermīlīgas izmantošanas komitejas 62. sesija. Pirmajā norises dienā šajā sesijā ar ziņojumu piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju depar…

researchLatvia

4. februāris, 2025. gads

kosmoss zinātne

Latvijā tapis materiāls devies kosmosā

Pērnā gada jūlijā Eiropas Kosmosa (EK) aģentūras raķete "Ariane-6" nogādāja Visumā mākslīgos pavadoņus. Veiksmīgs raķetes starts ir arī Latvijas zinātnieku nopelns. Koksnes ķīmijas institūtā tapis unikāls materiāls, kas pasargā šīs nesējeraķetes degvielas tvertnes no kosmosā valdošās ļoti zemās tem…

Ilze Kuzmina (Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente)

20. janvāris, 2025. gads

kosmoss

Potenciālie dalībnieki aicināti aizpildīt aptauju par Zemes novērošanas datu apstrādes kursu saturu

No 2025. gada 22. līdz 26. septembrim Rīgā norisināsies Eiropas Kosmosa aģentūras sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju organizētas apmācības “Big Data Foundation for Earth Observation 2025”. Aicinām interesentus aizpildīt aptauju, lai apmācību organizatori varētu labāk pielāgot kursu satu…

research Latvia

16. janvāris, 2025. gads

kosmoss zinātne

Kur zinātne un Ziemassvētki satiekas: latviešu izcelsmes astronoma Kārļa Kaufmaņa skaidrojums par Betlēmes zvaigzni

Latviešu izcelsmes astronoms, Latvijas Universitātes (LU) absolvents Kārlis Kaufmanis (1910 - 2003) savulaik kļuva pazīstams visā pasaulē, pateicoties savai izcilajai spējai savienot zinātniskos atklājumus ar kultūras un reliģiskajiem aspektiem. Viņa slavenā “Betlēmes zvaigznes lekcija”, ko pat tra…

Ilze Stikāne, researchLatvia

20. decembris, 2024. gads