Vidzemes Augstskola

Par notikumu
Description
Valmierā, Cēsu ielā 4 – Vidzemes Augstskolas, Valmieras Integrētās bibliotēkas un Inovāciju kvartāla telpās – no 16:30 līdz 19:30 darbosies “Zinātnes kafejnīca”, kā arī būs iespēja doties “Pētnieku pastaigā”.
Uz “Zinātnes kafejnīcu” īpaši aicināti vidusskolēni un studenti, kā arī skolēnu un studentu pētniecisko darbu vadītāji – skolotāji un docētāji.  “Zinātnes kafejnīcas” mērķis ir skolēnu un studentu iepazīšanās ar dažādām pētījumu tēmām un, iespējams, savas “īstās” tēmas “satikšana”. Varbūt tā ir aprites ekonomika un klimata pārmaiņas vai viedās pilsētas un mākslīgais intelekts? “Zinātnes kafejnīcā” par dažādām aktuālām pētījumu tēmām būs iespēja sarunāties ar pieredzējušiem ViA pētniekiem un absolventiem. Turklāt kafejnīcas apmeklētāji varēs baudīt īpašo dienas piedāvājumu – “Ēdienkarti smadzenēm”.
“Pētnieku pastaigas” laikā būs iespēja iepazīt Vidzemes Inovāciju kvartālu, kurā sadarbojas Vidzemes Augstskola, Valmieras Integrētā bibliotēka, Valmieras Tehnikums, Valmieras Attīstības aģentūra, LIAA Valmieras biznesa inkubators, Valmieras novads un Vidzemes Plānošanas reģions. Pētnieku pastaiga īpaši piemērota ģimenēm ar bērniem.
Plašāku programmu skatiet Vidzemes Augstskolas mājas lapā www.va.lv, sākot no 15. septembra! 
N.B. Piesakoties iepriekš, iespējams rezervēt vietu dalībai Zinātnieku nakts norisēs Vidzemes Augstskolā. Piedalīties varēs arī bez iepriekšējas pieteikšanās, tomēr liela interesentu skaita gadījumā priekšroka būs dalībniekiem ar rezervāciju. Pieteikties varēs no 15. septembra līdz 22. septembrim. "Pētnieku pastaigā" tiks nodrošināta vieta 80 dalībniekiem, savukārt "Zinātnes kafejnīcā" – 40 dalībniekiem, tāpēc ieteicama iepriekšēja pieteikšanās. 
Pieteikšanās:
“Zinātnes kafejnīca” https://forms.office.com/e/FCfkrUHt9n 
“Pētnieku pastaiga”  https://forms.office.com/e/xjZbwPbgBp 
  • Pētniecības zinātnes nozares: Tautsaimniecības viedās tehnoloģijas un ekobūves; Virtuālās realitātes tehnoloģijas un vizualizācija; E-studiju pārvaldība un tehnoloģijas; Sociotehnisku sistēmu modelēšanas tehnoloģijas; Ilgtspējīga tautsaimniecība un zināšanu sabiedrība; Komunikācijas ekosistēmas un tehnoloģijas; Kiberdrošība.
  • Pasākuma laiks un ilgums: 16.30-19.30
  • Atrašanās vieta: Cēsu iela 4, Valmiera, www.va.lv  
  • Kontaktpersona: Zane Kudure (Zinātniskā sekretāre),  zane.kudure@va.lv , Tālr.: +371 29743821 
  • Transports: Vidzemes Augstskolas ēka Cēsu ielā 4 atrodas iepretim Valmieras autoostai un ir ērti sasniedzama gan ar sabiedrisko, gan personīgo transportu. Pie ēkas ir bezmaksas auto stāvlaukums, pilsētas autobusa pietura, kā arī velosipēdu novietne.  
  • Vides pieejamība: tiks nodrošināta pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lūdzu, sazinieties ar Zinātnieku nakts koordinatori Vidzemes Augstskolā, lai precizētu nepieciešamo nodrošinājumu: zane.kudure@va.lv, tālr. 29743821 

Notikuma datums:

29. septembris, 2023. gads

Laiks:

16:30 - 19:30

Pievienot kalendāram:

Date
Google Calendar · Outlook · iCal

Notikuma vieta:

Vidzemes Augstskola

Paragraphs
Vidzemes Augstskolā zinātniskā darba organizēšanai un veicināšanai izveidotas divas struktūrvienības: Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūts – HESPI un Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūts – SSII.  
2023. gadā jaunrades veicināšanai uzsākta Inovāciju kvartāla izveide, kurā sadarbojas Vidzemes Augstskola, Valmieras Integrētā bibliotēka, Valmieras Tehnikums, Valmieras Attīstības aģentūra, LIAA Valmieras biznesa inkubators, Valmieras novads un Vidzemes Plānošanas reģions.
Eiropas Zinātnieku nakts Vidzemes Augstskolā šogad norisināsies jaunajā Inovāciju kvartālā – kopīgi ar partneriem veidotā jaunrades telpā Valmierā, Cēsu ielā 4.