LU HZF Latviešu valodas institūts

Par notikumu
Description

LU HZF Latviešu valodas institūta pētnieki iepazīstinās ar latviešu valodas daudzveidību laikā un telpā: ar senajiem tekstiem, latviešu valodas dialektiem, apvidvārdiem, vietvārdiem. Varēs paklausīties dažādu izlokšņu audioierakstus, lasīt senos tekstus, spēlēt valodas viktorīnas. Varēs noskaidrot, kā top vārdnīcas, dialektu kartes, valodas talkas un kā tiek analizēti latviešu valodas vārdi un teksti.

N.B. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama. Vienlaicīgi varam uzņemt 15 apmeklētājus. 

  • Pētniecības zinātnes nozares: Valodniecība

  • Pasākuma laiks un ilgums: 19.00 – 21.00 

  • Pasākuma valoda: latviešu. Pētnieki pēc nepieciešamības var sarunāties angļu, vācu valodā.

  • Atrašanās vieta: Kalpaka bulvāris 4, Rīga

  • Kontaktinformācija: E-pasts: sanda.rapa@lu.lv

  • Transports: Jebkurš sabiedriskais transports, kas kursē uz Rīgas centru (Brīvības pieminekli, Mākslas akadēmiju, LU centrālo ēku, Vērmaņdārzu)

  • Vides pieejamība: Pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī cilvēkiem ar bērnu ratiņiem

Notikuma datums:

27. septembris, 2024. gads

Laiks:

19:00 - 21:00

Pievienot kalendāram:

Date
Google Calendar · Outlook · iCal
Paragraphs

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latviešu valodas institūts ir vienīgā zinātniskā institūcija pasaulē, kurā sistēmiski tiek pētīta latviešu valoda. Tas ir 1935. gadā dibinātās Latviešu valodas krātuves tradīciju turpinātājs, un tajā gandrīz simts gadu pastāvēšanas laikā strādājuši visi ievērojamākie latviešu valodnieki. Institūts īsteno pētniecisko darbību dažādās latviešu valodniecības jomās — dialektoloģijā un areālajā lingvistikā, onomastikā, valodas vēsturē, gramatikā, fonētikā un fonoloģijā, leksikoloģijā un leksikogrāfijā, sociolingvistikā, terminoloģijā, valodas kultūrā, tātad aptver visas valodas izpētei svarīgās jomas, sākot no skaņas līdz teikumam un tekstam. Institūtā tiek sagatavotas monogrāfijas, enciklopēdijas, digitālas vārdnīcas, rakstu krājumi un žurnāli par dažādiem valodniecības jautājumiem, tas rīko konferences, seminārus un sabiedriskus pasākumus, kā arī palīdz saglabāt kultūras un akadēmisko mantojumu, izdodot ievērojamu latviešu valodnieku darbu izlases, rīkojot sabiedriskas valodas talkas. Institūta pētījumi un darbs valodas uzkrāšanā un aprakstīšanā ir visu latviešu valodas elektronisko vārdnīcu un digitālā tēzaura pamatā.