Latvijas Universitāte

Par notikumu
Description
Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki būs parūpējušies par daudzveidīgu programmu, lai ikviens atrastu sev ko interesantu, vēl nezināmu un noderīgu. Šajā vakarā zinātnieki ļaus ieskatīties savās laboratorijās un auditorijās, lai parādītu, ka zinātnei ir dažādas šķautnes – to var ieraudzīt eksperimentos un mikroskopos, sadzirdēt diskusijās, izzināt spēlēs un darbnīcās un sajust, pašam visu izmēģinot. 
 • Biologi aicinās izpētīt pazemes sēņu internetu, noskaidrot, kāpēc nezāles neiznīkst, apskatīt pirmo Sarkano grāmatu, izveidot uzrakstu vai zīmējumu no baktērijām, kas dzīvo melnajā plūškokā un iepazīties ar purvu pētījumiem,  
 • Optometristi aicinās iesaistīties atraktīvās un izzinošās spēlēs par redzi, būs iespēja izmēģināt roku veiklību, iejūtoties optometrista ādā, sacensties par labāko izpildījumu un uzzināt vairāk par redzi. 
 • Atklāt Zemes noslēpumus aicinās ģeoloģi – būs iespējams testēt dažādas ģeofizikālās metodes, iepazīties ar polārajiem pētījumiem, apskatīt un aptaustīt dažādas Latvijā atrodamās fosīlijas un izmēģināt dažādas metodes, kā meklēt derīgos izrakteņus. 
 • Par parādībām un procesiem, kurus sastopam ikdienā un ķīmijas laboratorijā pastāstīs un parādīs ķīmiķi. 
 • Pašam visu izmēģināt ļaus fizikas eksperti – varēs pārbaudīt, kā mīksti un magnētiski materiāli mums palīdzēs nākotnē, piedalīties magnētiskā lauka mērīšanas eksperimentālos demostrējumos, būs izzinošs virtuāls ceļojums Rīgas līča okeanogrāfisko modeļaprēķinu rezultātos un ieraudzīt siltumu. 
 • Dažādas valodas vienuviet varēs dzirdēt valodas stacijā: gūt pirmās iemaņas un izmēģināt mēles mežģus romāņu, čehu, poļu, slāvu, sengrieķu un Āzijas valodā. 
 • Tehnoloģiju laboratorijā varēs iepazīties ar virtuālo realitāti, 3D druku, robotiku un droniem, bet Akadēmiskā centra pagrabstāvā noskaidrot, vai banāni ir radiokatīvi. 
 • Pirmās palīdzības ABC pamatprincipus demonstrēs veselības aprūpes speciālisti.  
 • Ar DJ priekšnesumiem uzstāsies radio NABA.
Vēl bez visa šī būs iespējams uzzināt, kā ergonomika var ietekmēt strādājošo labklājību un palīdzēt biznesa efektivitātei, uzzināt par Latvijas dabas bagātībām, spēlēt matemātiskās spēles, iepazīties ar apslēptās Pārdaugavas stāstiem, uzzināt, kas ir smaidīgie spektri, kā bibliotēkas darbinieki strādāja agrāk un kā notiek darbs šobrīd, iepazīties ar kvantu tehnoloģijām Latvijā un vēl un vēl…
Detalizēta programma pieejama LU mājaslapā
N.B. Pasākumam nav jāreģistrējas, apmeklētāju skaits nav ierobežots
 • Pētniecības zinātnes nozares: dabaszinātnes, humanitārās un mākslas zinātnes, medicīnas un veselības zinātnes, sociālās zinātnes
 • Atrašanās vieta: LU Akadēmiskais centrs, Jelgavas iela 1 un Jelgavas iela 3, Rīga; LU Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Šķūņu iela 4, Rīga; LU Bioloģijas Institūta Ornitoloģijas laboratorija, "Ornitologi" Papē, Rucavas pagastā, Dienvidkurzemes novadā 
 • Apmeklējuma laiks: 17.00–21.00 
 • Transports:  Uz LU Akadēmisko centru var nokļūt ar sabiedrisko transportu. 
  Trolejbusi: Nr. 9, 27 - pietura Latvijas Nacionālā bibliotēka 
  Autobuss: Nr. 23 - pietura LU Akadēmiskais centrs; 
  Autobusi Nr. 3, 4, 4z, 7, 8, 21, 22, 25, 32, 35, 38, 39, 43, 54, 55 - pietura Latvijas Nacionālā bibliotēka 
  Tramvaji: Nr. 1, 2, 4, 5, 10 - pietura Latvijas Nacionālā bibliotēka 
  Vilciens: stacija Torņakalns 
 • Vides pieejamība: LU Akadēmiskais centrs pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem 

Notikuma datums:

29. septembris, 2023. gads

Laiks:

17:00 - 21:00

Pievienot kalendāram:

Date
Google Calendar · Outlook · iCal

Notikuma vieta:

Latvijas Universitāte

Paragraphs
Latvijas Universitāte nemainīgi bijusi Latvijas nacionālā, vadošā un ietekmīgākā augstskola. Pēc studentu kopskaita Latvijas Universitāte ir arī valsts lielākā universitāte. Tā ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē.