Kosmosa izziņas centrs

Par notikumu
Description
PASĀKUMA PROGRAMMA:
Zinātnieku nakts ietvaros 29. septembrī plkst. 18 Kosmosa izziņas centrs kopā ar saviem draugiem un partneriem no RTU Cēsu studiju un zinātnes centru aicina ikvienu interesentu ieskatīties astronautu ikdienā un noskaidrot kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai par tādu kļūtu. 
  • izgatavo savu raķetes modeli 
  • atkodē satelīta vēstījumu  
  • sagatavo ekipējumu savai misijai 
  • izvēlies atbistošāko raķeti savai Marsa misijai, u.c.
Raķešu modeļu konstruēšana  -  Uzdevums izgatavot raķetes modeli no iepriekš sagatavotām detaļām. Vadoties pēc instrukcijām un nodarbības vadītāja, būs iespēja izveidot raķetes fizelāžu; 
Sakaru torņi - Uzdevums nolasīt uztverto informāciju no sakaru torņa, kādu informāciju sūta komunikāciju satelīts no otras Mēness nometnes vietas; Eksponāti - 3D printeris, kurš būs darbībā un drukās vienu no instrumentiem, kādus reāli astronauti ir izmantojuši misijās. Arī iepriekš izdrukāti modeļi, kurus varēs apskatīt. Mēness nometnes pārtikas audzēšanas viens no izpildelementiem "Siltumnīca", kura ir prototips idejai par tās ievietošanu arī reālā astronautu nometnē.  Kā arī apģērbu un ekipējuma savietošana mazā skapī, interaktīvas spēles un citas aktivitātes.  
N.B. !!! Pasākumam nav jāreģistrējas. Kosmosa izziņas centrs apskatāms tika pirmajā stāvā, jo centrs vēl nav atvērts publikai.
  • Pētniecības zinātnes nozares un nozaru grupas: STEM
  • Atrašanās vieta un kontaktinformācija: Kosmosa izziņas centrs – Cēsis, Cīrulīšu iela 63; tel.27873226 
  • Transports: privātais
  • Pasākuma laiks un ilgums: Plkst. 18.00 -22.00 
  • Vides pieejamība: pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 

Notikuma datums:

29. septembris, 2023. gads

Laiks:

18:00 - 22:00

Pievienot kalendāram:

Date
Google Calendar · Outlook · iCal

Notikuma vieta:

Kosmosa izziņas centrs

Paragraphs
Kosmosa izziņas centra mērķis ir radīt jauniešos interesi par STEM mācību jomām un praktiski iepazīt to sasaisti ar strauji augošo kosmosa industriju. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi centram ir definētas trīs mērķa grupas -  izglītojamais, pedagogs un ģimene. Katrai no mērķa grupām radīts atsevišķs piedāvājums. Ar mācību standartu sasaistītas nodarbības izglītojamiem, aktualitātes pasaulē un to saikne ar inovatīvām pedagoģiskām metodēm pedagogiem un jēgpilni, izglītojoši pavadīts laiks ģimenei. Centrs piedāvā izglītojošu ekspozīciju, mācību telpas, kā arī laboratoriju un aktivitātes visām mērķa grupām, izziņas procesa realizācijai.