Izsludināts pirmais “BioPhoT” pētniecības un inovāciju projektu konkurss – pieejami 6 miljoni eiro

Author
Latvijas Universitāte

9. aprīlis, 2025. gads

Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) sadarbībā ar Latvijas vadošajām zinātniskajām institūcijām izsludina pirmo pētniecības un inovāciju projektu (PIP) konkursu platformas “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” (“BioPhoT”) ietvaros. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2025. gada 8. maijs.

Pētnieki laboratorīja_LU_T.Grinbergs.jpg
Pētnieki laboratorijā Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas departaments

Konkursā pētniecības un inovāciju projektu biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu un inženiersistēmu RIS3 jomās pieejami kopumā 6 miljoni eiro. Liela augsti novērtētu pieteikumu skaita gadījumā “BioPhoT” projektu vērtēšanas grupa var pieņemt lēmumu par papildu finansējuma piešķiršanu ne vairāk kā 2 miljonu eiro apmērā.

Katram PIP iespējams saņemt līdz 200 000 EUR finansējumu. Projektiem jātiek īstenotiem 12 mēnešu laikā, ar iespēju pagarināt termiņu par 3 mēnešiem bez papildu finansējuma.

Pieteikuma iesniedzējs ir zinātniskā institūcija. Konkursa nolikums un tā pielikumi atrodami “BioPhoT” vietnē www.biophot.lv, kā arī “BioPhoT” vadošā partnera OSI un sadarbības partneru vietnēs.

10. aprīlī plkst. 10.00 Elektronikas un datorzinātņu institūta konferenču zālē, Dzērbenes ielā 14, un tiešsaistē notiks informatīvs seminārs par pieteikšanos konkursam, sadarbības iespējām ar mentoriem, kā arī tiks iztirzāti biežāk uzdotie jautājumi. Vairāk par pasākumu un reģistrācija pieejami www.biophot.lv.

PIP pieteikumu sagatavošanas procesā ir iespējams izmantot mentoru konsultācijas. Lai pieteiktos konsultācijām, jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jānosūta uz e-pasta adresi biophot@osi.lv.

“BioPhoT” koordinē OSI, to īsteno Elektronikas un datorzinātņu institūts, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Latvijas Universitāte, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. 

___________________

Projekts “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” jeb "BioPhoT" tiek īstenots Valsts Pētījumu programmas "Inovāciju fonds – Ilgtermiņa pētījumu programma" ietvaros. Platformas numurs: IVPP-EM-Inovācija-2024/1-0002. 

saistītie raksti

finansējums zinātne

BioPhoT aicina zinātniekus pieteikties pirmajam inovāciju projektu konkursam

Valsts Pētījumu programmas projekts BioPhoT paredz ilgtermiņa starpdisciplināras pētniecības un inovāciju platformas izveidošanu, kas līdz 2032. gadam īstenos pētniecības un inovāciju projektus: viedās specializācijas stratēģijas jomā – biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas un …

Latvijas Organiskās sintēzes institūts

11. aprīlis, 2025. gads

zinātne tehnoloģijas

Kaulu implanti no koka. Latvijas pētnieki meklē alternatīvu titānam

Latvijas pētnieki plāno izstrādāt kaulu implantus no koka. Līdz šim šajā jomā nepārspēts ir titāns. Tomēr metāla implantam ir trūkumi – tas var veicināt atkārtotus lūzumus un arī rada neērtības pacientiem. Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) inovatīvajā projektā sadarbojas ar Latvijas Valsts koksnes …

Viktors Demidovs | Latvijas Radio

9. aprīlis, 2025. gads

medicīna zinātne

Sporta un uztura pētnieki pēta fiziskas slodzes labvēlīgo ietekmi uz krūts vēža šūnām

Sporta un uztura pētnieki pēta fiziskas slodzes labvēlīgo ietekmi uz krūts vēža šūnām. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) laboratorijā brīvprātīgajām vēža pacientēm un arī veselām sievietēm veic slodzes testus, lai noteiktu to ietekmi uz dzīves kvalitāti onkoloģiskās slimības laikā. Pētījumu rezult…

Sintija Ambote | Latvijas Radio

8. aprīlis, 2025. gads

tehnoloģijas zinātne

Rīgas Tehniskās universitātes pētnieku komanda izstrādājusi energoefektivitātes pasākumu ieviešanas simulācijas spēli

Mūsdienu pasaulē, kur klimata pārmaiņas ir kļuvušas par vienu no lielākajiem izaicinājumiem, inovatīvi risinājumi bieži rodas negaidītās vietās. Viens no šādiem risinājumiem ir digitāls rīks, ko izstrādājuši Latvijas zinātnieki. Šis rīks ļauj ikvienam novērtēt ieguvumus, ko sniedz logu nomaiņa, fas…

Latvijas Zinātnes padome

7. aprīlis, 2025. gads