Eiropas Komisija ir izsludinājusi aicinājumu nominēt izcilus zinātniekus, lai iekļautu tos kandidātu sarakstā uz Eiropas Komisijas Galveno zinātnisko padomnieku grupā

Author
Latvijas Zinātnes padome

4. septembris, 2024. gads

Eiropas Komisija ir izsludinājusi aicinājumu nominēt izcilus zinātniekus, lai iekļautu tos kandidātu sarakstā uz Eiropas Komisijas Galveno zinātnisko padomnieku grupas (GCSA- Group of Chief Scientific Advisors) dalību nākotnē.

Mērķis ir atlasīt un nominēt izcilus zinātniekus, kuri varētu tikt iekļauti Eiropas Komisijas Galveno zinātnisko padomnieku grupā (GCSA). Grupa sniedz neatkarīgus un augstas kvalitātes zinātniskos padomus Eiropas Komisijai, lai atbalstītu tās lēmumu pieņemšanu dažādās politikas jomās. Mērķis ir nodrošināt, ka Eiropas Savienības politikas un likumdošanas procesi balstās uz jaunākajiem un precīzākajiem zinātniskajiem datiem un ieteikumiem, tādējādi palīdzot Komisijai efektīvi reaģēt uz esošajiem un nākotnes izaicinājumiem.

Nomināciju nosacījumi ietver šādus galvenos kritērijus:

  1. Izcila zinātniskā pieredze: Kandidātiem jābūt savas zinātniskās jomas speciālistiem ar starptautisku reputāciju un ieguldījumu savā pētniecības jomā.
  2. Starpdisciplinārā un multidisciplinārā izpratne: Kandidātiem jābūt plašai izpratnei par starpdisciplināro un multidisciplināro pētniecību, kas ļauj viņiem sniegt padomus par dažādiem zinātniskiem un politiskiem jautājumiem.
  3. Neatkarība un objektivitāte: Kandidātiem jāspēj nodrošināt neatkarīgu un objektīvu zinātnisko padomu, kas nav ietekmēts no ārējiem apstākļiem vai interešu konfliktiem.
  4. Spēja sadarboties: Kandidātiem jāspēj efektīvi sadarboties ar citiem grupas locekļiem un dažādām ieinteresētajām pusēm, lai nodrošinātu visaptverošu un kvalitatīvu zinātnisko padomu sniegšanu.

Nomināciju iesniegšanas termiņš ir 2024. gada 30. septembris plkst. 18:00 pēc Centrāleiropas laika (CET). Nominācijas var iesniegt tikai Eiropas publiskās zinātniskās un pētniecības organizācijas. Kandidāti, kuri jau ir iekļauti iepriekšējā sarakstā, nav jānomina atkārtoti.

Plašāka informācija pieejama šeit.

Foto: Unsplash.com