Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte

Par notikumu
Description
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) aicina doties aizraujošā Eiropas Zinātnieku nakts ceļojumā, kurā LBTU pētnieki demonstrēs interesantus atklājumus, kā arī dalīsies ar lielākiem un mazākiem noslēpumiem, kas mainījuši mūsu ikdienu. Apmeklētājiem būs iespēja viesoties dažādās vietās Jelgavā, lai apskatītu laboratorijas jeb vietas, kur top zinātne, kā arī pašiem radīt un atstāt savu nospiedumu zinātnē, piedaloties eksperimentos. Turklāt mazākos apmeklētājus iepriecinās Dr. Haštags ar bērnu izklaides šovu. 
LBTU zinātnieki īsteno pētījumus trīs nozīmīgās tautsaimniecības jomās, tādējādi ikviens varēs iepazīties ar inovācijām biozinātņu, inženieru un sociālo zinātņu pasaulēs. Šoreiz būs iespēja izzināt viedās tehnoloģijas, digitālās tehnoloģijas mērniecībā, spēlēt šahu ar mobilās ierīces palīdzību, apskatīt hibrīdo auditoriju, noskenēt objekta 3D modeli, izveidot logo, uzzināt par tekstilšķiedrām un to atpazīšanu, veikt gaisa kvalitātes mērījumus, iepazīt augus, kā arī mikroorganismus tajos un augsnē. Tāpat zinātnieki atklās stāstus par ēdienu vēsturi, pārtikas mainību, pārtikas atlikumu ilgtspēju, bioekonomikas nozīmi, klimata pārmaiņu ietekmi mežsaimniecībā, dzīvnieku evolūcijas un selekcijas radušajām īpatnībām.  
Pasākuma laikā notiks arī spēles, viktorīnas par augiem un ainavu arhitektūru un plānošanu, interaktīvas lekcijas, veikti demonstrējumi materiālzinātnē, būvzinātnē un citas izzinošas aktivitātes, kas paredzētas gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Savukārt Jelgavas pilī būs iespēja iemūžināt kopīgi pavadītos mirkļus ar ģimeni un draugiem.
Pasākuma programma: https://ej.uz/lbtu_zinātnieku_nakts_2023  
N.B. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama, apmeklējuma vietās nav personu skaita ierobežojumi, izņemot zinātnisko eksperimentu demonstrējumos "Doktors Haštags" - 40 apmeklētāji viena demonstrējuma laikā. 
  • Pētniecības zinātnes nozares: Lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnes (lauksaimniecības un zivsaimniecības zinātnes, mežzinātne, veterinārmedicīnas zinātne), Inženierzinātnes un tehnoloģijas (būvniecības un transporta inženierzinātnes, materiālzinātne, vides inženierija un enerģētika, citas inženierzinātnes un tehnoloģijas, tai skaitā pārtikas un dzērienu tehnoloģijas)
  • Apmeklējuma laiks un ilgums: 18.00 – 23.00
  • Atrašanās vietas:
Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultāte, Lielā iela 2, Jelgava;  
Veterinārmedicīnas fakultāte, Kr. Helmaņa iela 8, Jelgava;  
Meža un vides zinātņu fakultāte, Akadēmijas iela 19, Jelgava;   
LBTU Viedo Tehnoloģiju nodaļa, Rīgas iela 22b, Jelgava;  
LPTF Pārtikas institūts, Rīgas iela 22a, Jelgava;  
LPTF Augsnes un augu zinātņu institūts “Agrihorts”, Strazdu iela 1, Jelgava;
Starpnozaru laboratorija, Dobeles iela 41, Jelgava
  • Kontaktinformācija: Iveta Lokmane – Šabovica, +371 26157702 (LBTU, Zinātniskā darba koordinatore)
  • Transports: Autobuss, vilciens, sabiedriskais un personīgais transports. Starppilsētu autobuss un pasažieru vilciens: https://www.atd.lv/lv/sabiedrisko-transportl%C4%ABdzek%C4%BCu-kust%C4%ABba. Sabiedriskais transports Jelgavā: https://www.jap.lv/routePlanner/ (Ierakstiet un izvēlieties no saraksta pieturu vai adresi vai objekta nosaukumu, ierakstiet izbraukšanas vai ierašanās laiku un nospiediet pogu Meklēt).
  • Vides pieejamība: Pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Notikuma datums:

29. septembris, 2023. gads

Laiks:

18:00 - 23:00

Pievienot kalendāram:

Date
Google Calendar · Outlook · iCal
Paragraphs