Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) izsludinājusi ikgadējo pieteikšanos studentu prakses vietām, kuras pieejamas arī Latvijas studentiem. Līdz novembra beigām iespējams pieteikties prakses vietām dažādās jomās, tostarp inženierzinātnēs, dabaszinātnēs, IT, sociālajās zinātnēs, biznesā, ekonomikā un administratīvajā darbā. Šī ir iespēja studentiem uzsākt savu karjeru kosmosa nozarē, lai iegūtu praktisku pieredzi vienā no vadošajām kosmosa organizācijām pasaulē!
Kā pieteikties?
Šogad pieejamās prakses iespējas publicētas EKA vakanču portālā. Lai pieteiktos pieejamajām prakses vietām, kandidātiem ir jāizveido savs profils, kurā jāpievieno CV un motivācijas vēstule. Pieteikšanās noslēdzas 30. novembrī.
Lai pieteiktos EKA prakses vietām, kandidātiem jābūt studenta statusā kādā no universitātēm, vēlams pēdējā vai priekšpēdējā maģistra līmeņa studiju gadā, kā arī jābūt kādas no EKA dalībvalsts, asociētās dalībvalsts, kāda ir Latvija, vai sadarbības valstu pilsoņiem. Prakses sākuma datums ir elastīgs un var tikt saskaņots ar praktikanta mentoru. Prakses laikā kandidātam jābūt studentam kādā no universitātēm, un tā ilgs no trim līdz sešiem mēnešiem.
EKA studentu programmu koordinators Endrjū Keins (Andrew Kane) uzsver: "EKA prakses programmas piedāvā studentiem pirmo darba pieredzi kosmosa industrijā un EKA. Piedāvājumā pieejamas daudzas tehniskas pozīcijas, kas nodrošina praktisku pieredzi, strādājot dažās no pasaulē vislabāk aprīkotajām pētniecības iestādēm. Daudzi praktikanti arī izmanto šo iespēju, lai iegūtu unikālus datus saviem pētnieciskajiem darbiem. Svarīgs ir arī EKA prakses sociālais un tīklošanās aspekts, jo studentiem ir iespēja strādāt kopā ar simtiem citu jauno profesionāļu, kopā mācoties vienam no otra, veidojot ilgstošas draudzības un sadarbības, kā arī kopīgi labi pavadot laiku."
Padomi pieteikšanās procesam
Lai padarītu savu pieteikumu pēc iespējas konkurētspējīgāku, EKA iesaka savlaicīgi sagatavoties:
- Rūpīgi izpētot pieejamās iespējas un izvēlēties to, kas visvairāk interesē, atbilst akadēmiskajai pieredzei un ambīcijām. Interesentiem ir iespējams pieteikties uz ne vairāk kā divām prakses pozīcijām, un katras prakses ietvaros tēmu izvēlē nav ierobežojumu.
- Izklāstot savu motivāciju, intereses un entuziasmu pieteikuma vēstulē, taču to darot skaidri un kodolīgi.
- Uzmanīgi atbildot uz jautājumiem pieteikuma veidlapā, jo tie ir nozīmīgi, lai vērtētāji labāk izprastu studenta profilu un pieredzi.
- Piedaloties EKA tiešsaistes seminārā 12. novembrī, lai uzzinātu vairāk un atrisinātu neskaidros jautājumus par pieteikšanās procesu.
Atlases procesa datumi
- 2024. gada novembris: atvērta pieteikšanās prakses iespējām.
- 2024. gada decembris – 2025. gada janvāris: kandidātu atlase un izvērtēšana.
- 2025. gada februāris: prakses iespējamais sākuma datums. Sākuma datums ir elastīgs (no februāra līdz oktobrim) un var tikt saskaņots ar atbilstošo mentoru.
Papildu informācija par EKA studentu prakses programmu pieejama EKA tīmekļvietnē. Ja rodas neskaidrības par EKA prakses programmu, studenti var iepazīties ar biežāk uzdotajiem jautājumiem.
Par Eiropas Kosmosa aģentūru
Eiropas Kosmosa aģentūra (European Space Agency) ir starptautiska organizācija Eiropas kosmosa kapacitātes attīstīšanai, kurai Latvija asociētās dalībvalsts statusā pievienojās 2020. gadā. Kosmosa nozares politikas izstrāde un īstenošana ir viena no Izglītības un zinātnes ministrijas politikas jomām. Pateicoties EKA asociētās dalībvalsts statusam, Latvijas uzņēmumiem un pētniecības institūcijām tiek nodrošināta iespēja ne tikai piedalīties pasaules līmeņa kosmosa nozares projektos, bet sadarboties ar lielajiem tirgus spēlētājiem, kā arī apgūt nepieciešamās zināšanas veiksmīgai integrācijai Eiropas kosmosa nozarē. Savukārt studentiem tiek nodrošinātas iespējas prakses un citām EKA organizētām jauno pētnieku programmām.