Jūlija personība: Ansis Rozentāls 

Art. D. Ansis Rozentāls 

Latvijas Mākslas akadēmijas docents, IT speciālists un gleznotājs

noskaties video

Konference “Big Data from Space 2025”

 

Rudenī Latvijā notiks nozīmīga starptautiskā konference veltīta lielajiem datiem no kosmosa

uzzini vairāk

Zinātne Latvijai 2025

Harizmātiskas personības un viņu sasniegumi

noskaties video

Iepazīsti Latvijas zinātni portālā “researchLatvia”

Zināšanas rada, pārsteidz un virza!

uzzini vairāk
  • 1 no

pētniecība Latvijā

īsumā

Mēs veidojam stabilu un spēcīgu nacionālo zinātnes vidi, ļaujot rasties starptautiskām un publiskām-privātām partnerībām.

uzzini vairāk

kāpēc Latvija

Latvijas zinātnes politika tiek izstrādāta tā, lai radītu maksimāli daudz iespēju gan zinātnes un izglītības sistēmā, gan biznesa vidē.

uzzini vairāk

misija

Mēs ticam, ka zināšanu kultūra rada vislabākās iespējas spēcīgas pilsoniskās sabiedrības radīšanai un uzturēšanai pasaulē.

uzzini vairāk

jaunākās ziņas

pētījumi tehnoloģijas

Klimata pārmaiņas un bišu nākotne: LVKĶI taps inovatīvs stropu materiāls un ekranēšanas tehnoloģija

Mainīgās klimata tendences, īpaši neprognozējamas ziemas, būtiski apdraud bišu saimju izdzīvošanu visā Eiropā. Vāgeningenas Universitātes (Wageningen University) pētījumā, kas veikts pēc Nīderlandes Lauksaimniecības, dabas un pārtikas kvalitātes ministrijas pasūtījuma, secināts, ka 2…

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts

18. jūlijs, 2025. gads

zinātne

Latvijas Universitātē uzsāk pētījumu par diasporas ieguldījumu iespējām valsts izaugsmei

Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultāte (ESZF) sadarbībā ar Ārlietu ministriju patlaban uzsāk starpdisciplināru pētījumu par Latvijas diasporas ekonomisko ieguldījumu iespējām un investīciju potenciālu. Šis ir pirmais šāda mēroga pētījums, kura mērķis ir radīt datu un pi…

Latvijas Universitāte

18. jūlijs, 2025. gads

pētījumi zinātne zinātnes politika

ES pētniecības ministru sanāksmes fokusā – kritiskās tehnoloģijas un "Apvārsnis Eiropa" nākamajā periodā

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Jānis Paiders 16.–17. jūlijā piedalījās Eiropas Savienības (ES) pētniecības ministru neformālajā sanāksmē Kopenhāgenā, Dānijā. Sanāksmē par pētniecību atbildīgie ministri un amatpersonas apsprieda kopīgu Eiropas rīcību kritisko tehnoloģiju a…

Izglītības un zinātnes ministrija

18. jūlijs, 2025. gads

zinātne zinātnes komunikācija

Zinātniece Maija Dambrova: "Starpnieki starp akadēmiju un industriju ir tikpat svarīgi kā pati tehnoloģija"

European IP Helpdesk Bulletin 2025. gada jūnija numurā lasāma izvērsta intervija ar Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LIOS) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāju un Rīgas Stradiņa universitātes profesori Maiju Dambrovu. Intervijā Maija dalās savā r…

Latvijas Organiskās sintēzes institūts

17. jūlijs, 2025. gads

sabiedriskā zinātne

Rīgas Stradiņa universitāte aicina kurzemniekus piedalīties ievērojamā Latvijas iedzīvotāju antropoloģiskā izpētē

16.jūlijā, uz Kuldīgu devusies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieku un studentu komanda, kas sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem prof. Jāņa Vētras vadībā veiks Latvijas iedzīvotāju antropoloģisko izpēti. Kuldīgā mērījumi un analīzes notiks visu šo nedēļu, līdz pat svētdienai…

Rīgas Stradiņa universitāte

17. jūlijs, 2025. gads

personība zinātnes komunikācija

Tenūrprofesora Egila Stalidzāna ceļš zinātnē – no bitēm līdz molekulu skaitļošanas modeļiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rakstu sērija par RSU tenūrprofesoriem. Intervija ar rīdzinieku Egilu Stalidzānu, kurš nesen sāka darbu Rīgas Stradiņa universitātes Bioinformātikas grupā kā tenūrprofesors un ir skaitļojošās sistēmbioloģijas komandas vadītājs. Kā kļuvāt par zinātnieku? …

Rīgas Stradiņa universitāte

16. jūlijs, 2025. gads

zinātne

Zinātnieces Latvijā sekmīgi izmēģina inovatīvu ūdens attīrīšanas tehnoloģiju, kas ļauj atgūt fosforu un atgriezt to lauksaimniecībā

No šī gada maija sekmīgi veikta inovatīvas notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas prototipa testēšana reālos apstākļos, notekūdeņu attīrīšanas iekārtā, kas atrodas SIA "Ādažu ūdens”.  Veicot ūdens attīrīšanu, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) zinātnieču komandai izdevies sam…

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte

16. jūlijs, 2025. gads

zinātne tehnoloģijas

Turpinās pētījums par 3D drukāto polimēru struktūru ilgtermiņa deformēšanos – projekts TiMe3D

Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) turpina īstenot zinātnisko projektu "3D drukāto polimēru struktūru laika atkarīgo mehānisko īpašību izpēte dažādos strukturālos līmeņos" (TiMe3D). Projektā ir iesaistītas divas zinātniskās grupas – Latvijas Universitāt…

LU EZTF Materiālu mehānikas institūta pētniece Dr. Olga Bulderberga

15. jūlijs, 2025. gads

kosmoss tehnoloģijas

Kosmosa jaunuzņēmumos Latvijā ieguldīs 1,2 miljonus eiro

Eiropas Kosmosa aģentūras Latvijas biznesa inkubatorā "ESA BIC Latvia" kosmosa jaunuzņēmumi varēs saņemt 80 tūkstošu eiro grantu, paredz inkubatora un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras noslēgtā vienošanās par projekta “Eiropas Kosmosa aģentūras Latvijas biznesa inkubācijas centra atbalsts jaunu…

Anda Asere, Labs of Latvia

15. jūlijs, 2025. gads

zinātnes komunikācija personība

Jūlija personība Ansis Rozentāls: radošums un pētniecība, kas veido zināšanu sabiedrību

Zinātne mūsdienās aptver plašu disciplīnu loku, un tās robežas reizumis saplūst ar radošajām praksēm. Mākslas pētniecība Latvijā kļūst aizvien būtiskāka, apliecinot, ka arī vizuālā valoda spēj veidot nozīmīgu ieguldījumu zināšanu radīšanā. To spilgti parāda Art. D. Ansis Rozentāls – Latvijas Māksla…

researchLatvia

14. jūlijs, 2025. gads

notikumi

Izstāde

Ceļojošā izstāde "Zinātne Latvijai 2025" Talsos

01.07.2025

Visu dienu

Talsu Galvenā bibliotēka, Brīvības iela 17A, Talsi

Izstāde

LMA ceļojošā izstāde "Zinātne Latvijai 2025"

01.07.2025

Visu dienu

Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Konference

Eiropas faziloģikas un tehnoloģiju biedrības 14. konference EUSFLAT 2025

21.07.2025

Visu dienu

Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Praktiskais seminārs

Cassini kosmosa nometne – jūsu atspēriena punkts nākotnei!

23.07.2025

Visu dienu

Bulduru tehnikums

video

Jūlija personība: Ansis Rozentāls

Art. D. Ansis Rozentāls ir Latvijas Mākslas akadēmijas docents, IT speciālists un gleznotājs.

Ansis Rozentāls ir viens no pirmajiem, kurš 2024. gada pavasarī ieguva profesionālo doktora grādu, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Profesionālās doktorantūras studijas ar promocijas darbu "Ainavas interpretācija mūsdienu kontekstā – gleznieciskie risinājumi un radošā prakse". Kopš 2009. gada regulāri piedalās grupu izstādēs, 2021. gadā ieguvis "Latvijas Valsts mežu" stipendija mākslā un 2018. gadā – mākslinieka Valdemāra Tones stipendiju. Piedalījies vairāku ēku fasāžu apgleznošanā Rīgā. Aktīvi glezno plenēros un  piedalās ārvalstu projektos. Savos darbos izmanto klasisko glezniecību kā primāro savas radošās darbības elementu.

noskaties video

Jūnija personība: Karina Šķirmante

Mg. sc. comp. Karina Šķirmante ir Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta "Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centra" (VSRC) vadošā pētniece un lektore, zinātnes doktora grāda pretendente.

Karinas pētniecības jomas aptver augstas veiktspējas skaitļošanu un datu apstrādi, īpaši kosmosa tehnoloģiju projektos, ka arī viņa piedalījusies komētu aktivitātes modelēšanā radiofrekvenču joslā, veicinot komētu novērošanu ar Irbenes radioteleskopiem. Karinai bijusi nozīmīga loma, izstrādājot "EMORI" emociju regulēšanas lietotni, kas ieguva prestižo "Red Dot" dizaina balvu par inovatīvu pieeju garīgās veselības atbalstam​.

noskaties video

Maija personība: Rūta Ozola - Davidāne

Ph. D. Rūta Ozola - Davidāne  ir Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža un vides zinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūta asociētā tenūrprofesore.

Zinātnieci vienmēr ir interesējusi ūdens izpēte, notekūdeņu attīrīšana, kam padziļināti pievērsusies savos pētījumos. LBTU kopā ar kolēģiem strādā ar jautājumiem, kas saistīti ar ūdens aizsardzību, notekūdeņu attīrīšanu, augsnes attīrīšanu, izmantojot dabā balstītus risinājumus - fitoremediāciju un mākslīgos mitrājus.

noskaties video

fakti un skaitļi

piesakies jaunumiem

#researchLatvia informatīvais izdevums, lai iedvesmotu ikvienu ar pētniecības jaunumiem, sadarbības iespējām, izciliem rakstiem un daudz ko citu