Eiropas Zinātnieku nakts

Eiropas Zinātnieku nakts norisināsies 27. septembrī, kad plašākai sabiedrībai tiks atvērtas augstskolas, universitātes un zinātniskie institūti.

Uzzini vairāk

Septembra personība

Radošumam nav un nedrīkst būt robežu – jo radošāks zinātnieks, jo lielāka iespēja, ka viņš radīs kaut ko jaunu, unikālu, nebijušu un sabiedrībai noderīgāku.

Uzzini vairāk

Zinātne Latvijai 2024

Harizmātiskas personības un viņu sasniegumi

noskaties video
  • 1 no

pētniecība Latvijā

īsumā

Mēs veidojam stabilu un spēcīgu nacionālo zinātnes vidi, ļaujot rasties starptautiskām un publiskām-privātām partnerībām.

uzzini vairāk

kāpēc Latvija

Latvijas zinātnes politika tiek izstrādāta tā, lai radītu maksimāli daudz iespēju gan zinātnes un izglītības sistēmā, gan biznesa vidē.

uzzini vairāk

misija

Mēs ticam, ka zināšanu kultūra rada vislabākās iespējas spēcīgas pilsoniskās sabiedrības radīšanai un uzturēšanai pasaulē.

uzzini vairāk

jaunākās ziņas

Vides modelēšana un biotehnoloģijas: LU pētnieces Karīnas Bāliņas ceļš zinātnē

PhD Karīna Bāliņa, vides inženierzinātņu doktore, ir izcila pētniece, kuras darbs aptver ietekmes uz vidi novērtēšanu, izmantojot aprites cikla modelēšanas metodi. Īpašu interesi Karīna pievērš jūras makroaļģēm un to ilgtspējīgai izmantošanai gan Latvijā, gan Eiropā. Kā Latvijas Universitātes (LU) …

Brigita Zutere, research Latvia

16. septembris, 2024. gads

Latvijas Zinātņu akadēmija un AS ”Latvenergo” izsludina konkursu ”Gada balva” 2024

Lai motivētu Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai, Latvijas Zinātņu akadēmija un AS “Latvenergo” izsludina konkursu ”Gada balva” 2024! Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas balvas: profesora Alfrēda Vītola …

Latvijas Zinātņu akadēmija

17. septembris, 2024. gads

RSU atklājusi savu pirmo filiāli ārpus Latvijas

Elbas slimnīcā Vācijas pilsētā Štādē ir atvērta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pirmā filiāle ārpus Latvijas. Šī ir pirmā Baltijas valsts universitātes filiāle ārvalstīs medicīnas studiju jomā. Šogad RSU Štādes filiālē mācības sāk 26 studenti. RSU filiāles izveide paredz ne tikai prakses viet…

Rīgas Stradiņa universitāte

17. septembris, 2024. gads

Tuvojas Eiropas Zinātnieku nakts: aizraujošas programmas piedāvās 35 institūcijas

Šogad 27. septembrī visā Latvijā norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts aktivitātes, piedāvājot daudzveidīgas programmas 35 norises vietās. Ikgadējā pasākuma laikā ikviens zinātnes entuziasts un interesents ir aicināts iepazīt pētniecību tuvāk un saprast tās būtisko lomu mūsdienu pasaulē. Aktivitāte…

research Latvia

13. septembris, 2024. gads

Aicina studentus ar superdatoru risināt sabiedrībai un uzņēmumiem nozīmīgus izaicinājumus

Kā ar superdatora palīdzību sagatavoties potenciālām vides stihijām un pasargāt nekustamo īpašumu, pilnveidot nākamās paaudzes dronu komunikāciju vai veidot datu bāzi vokāliem ierakstiem? Šiem un citiem izaicinājumiem risinājumus meklēs Latvijas augstskolu studenti, piedaloties Rīgas Tehniskās univ…

Rīgas Tehniskā universitāte

12. septembris, 2024. gads

Latvijas Universitātes un Banku augstskolas pētniekiem piešķir 53 grantus

Piešķirot 53 grantus pētniecībai, ir noslēgušies Latvijas Universitātes un Banku augstskolas pavasarī izsludinātie grantu konkursi pēcdoktorantiem, zinātniekiem (profesoriem) un pētnieciskiem projektiem. Atbalstītajiem projektiem piešķirti vairāk nekā seši miljoni eiro: Pēcdoktorantūras gr…

Latvijas Universitāte, Banku augstskola

12. septembris, 2024. gads

Ūdens temperatūra četrās sezonās

Vai zināji, ka ūdens temperatūra ezerā var būt atšķirīga visā tā šķērsgriezumā un mainīties sezonāli? Turpinot aprakstus par dažādiem ūdeni raksturojošiem parametriem, noteikti jāizceļ temperatūra. Atkarībā no tās mainās virkne ķīmisko rādītāju, kā arī temperatūras izmaiņas ietekmē ūdenī …

Latvijas Hidroekoloģijas institūts

11. septembris, 2024. gads

Hakatonā būs iespēja izmantot satelītdatus biznesa ideju radīšanai

Rīgā norisināsies 7. CASSINI hakatons, kas veltīts satelītdatu izmantošanai ilgtspējīgas attīstības biznesa ideju realizēšanai. Kosmosa nozares hakatons notiks divās daļās. Vispirms vienlaikus 10 valstīs, tostarp Latvijā, notiks vietējie hakatoni. To uzvarētāji piedalīsies Eiropas līmeņa hakat…

Latvijas Kosmosa industrijas asociācija

11. septembris, 2024. gads

Atklātas RTU Latvijas Jūras akadēmijas jaunās studiju telpas

Svinīgi atklātas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Latvijas Jūras akadēmijas telpas. Ap 800 Latvijas Jūras akadēmijas studentu un Jūras akadēmijas Jūrskolas skolēnu jau uzsākuši jauno studiju gadu modernās un labiekārtotās telpās RTU studentu pilsētiņā. Turpinot jūrniecības izglītības kvalitātes …

RTU Latvijas Jūras akadēmija

10. septembris, 2024. gads

Aizvadīta LJZA Vasaras skola jaunajiem zinātniekiem

Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) Vasaras skola pulcēja vairāk nekā 50 dažādu nozaru jauno zinātnieku un studentu, kā arī 20 vieslektorus no Latvijas un ārvalstīm. Vasaras skolā tika apskatītas tēmas, kas nozīmīgas jebkura zinātnieka karjeras attīstībai un produktīvas zinātnes vides veido…

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība

10. septembris, 2024. gads

notikumi

Izstāde

Jūrniecībai veltīta izstāde «Tavs kompass rāda uz jūru»

15.06.2024

Visu dienu

Meža ielā 1, k6, Rīga

Izstāde

Topošo industriālā dizaina inženieru darbu izstādi t/c «Origo»

23.08.2024

Visu dienu

Stacijas laukums 4, Rīga

Izstāde

Izstāde “Zinātne Latvijai 2024” LBTU

30.08.2024

Visu dienu

Lielā iela 2, Jelgava

Pasākums klātienē

Latvijas Universitātei 105. jubileja

23.09.2024

Visu dienu

Raiņa bulvāris 19, Rīga

video

Septembra personība: Jānis Veliks

Dr. chem. Jānis Veliks, Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadošais pētnieks, Organiskās sintēzes laboratorijas vadītājs.Jāņa Velika galvenais pētniecības virziens šobrīd ir jaunu – efektīvu, ērti izmantojumu un stabilu – fluormetilēngrupas reaģentu izstrāde vienlaicīgai fluora un oglekļa atomu ievadei organiskajos savienojumos. Šie reaģenti ļauj vieglāk veidot jaunas fluoru saturošas molekulas, un to svarīgākais pielietojuma potenciāls ir saistīts ar aktīvo zāļvielu ražošanu, jo vidēji katra ceturtā no tām satur vismaz vienu fluora atomu.

noskaties video

Augusta personība: Brigita Dejus

Ph. D. Brigita Dejus, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas vadošā pētniece, RTU Zinātnes un inovāciju centra projektu vadītāja, Eiropas Komisijas okeāniem un ūdeņiem veltītās misijas padomes vēstniece. Brigita ir RTU jaunā pētniece, kuras pētnieciskais darbs ir saistīts ar ūdeni, notekūdeņu monitoringu un attīrīšanu. Savu doktora disertācijas darbu viņa izstrādāja, vienlaikus studējot RTU un Zviedrijas Karaliskajā Tehnoloģiju institūtā, pētot mikroskopisko sēņu izmantošanas potenciālu notekūdeņu attīrīšanā no farmaceitiski aktīvajām vielām.

noskaties video

Jūlija personība: Linda Gailīte

Dr. med. Linda Gailīte, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadošā pētniece, Molekulārās ģenētikas zinātniskās laboratorijas vadītāja. RSU Molekulārās ģenētikas zinātniskajā laboratorijā Linda strādā kopš 2002. gada. Laboratorijas darbības vadošais virziens ir ģenētiskās analīzes, pētot iegūtās vai pārmantotās DNS izmaiņas dažādu slimību un pazīmju gadījumos. Linda ir izstrādājusi ģenētisko testu GENTERF – reprodukcijai nozīmīgu ģenētisko variāciju vienlaicīgai noteikšanai, kas palīdz ātrāk diagnosticēt zināmos ģenētiskos neauglības cēloņus.

noskaties video

fakti un skaitļi

piesakies jaunumiem

#researchLatvia informatīvais izdevums, lai iedvesmotu ikvienu ar pētniecības jaunumiem, sadarbības iespējām, izciliem rakstiem un daudz ko citu